Polecamy
Wizyt:
Dzisiaj: 39Wszystkich: 109081

Gdzie dobrze zjeść

W Helu nie brakuje restauracji i kawiarni, które można odwiedzić. Nam jednak szczególnie do serca przypadły trzy miejsca - dwie restauracje całoroczne i jeden bar połaczony ze sklepem  rybnym. Te miejsca polecamy, wiemy że jedzenie w nich jest smaczne, ryby świeże a obslugujący klientów serdeczni. Ważny jest też wystrój i nawiązanie do tradycji kaszubskich i rybackich Helu.

KUTTER

Restauracja z pięknym wystrojem i ciepłą atmosferą, czynna cały rok.Odbywają się w niej często koncerty, grają na żywo zespoły kaszubskie lub pianista. Kaszubskie dekoracje, stroje kelnerek, pozycje w menu, wyróżniają ją i nadają gościnny klimat, tak że chce się do Kuttra wracać. Z menu polecamy deski mięs i ryb, śledzie, zupy rybne, ale i całkiem smaczną pizzę. Restauracja oferuje też piwo Kutter z całymi wiśniami.

Restauracja ma kącik dla dzieci, toaletę z przewijakiem dla najmłodszych, dostosowaną też dla osób niepełnosprawnych.

W sezonie, po drugiej stronie ulicy Wiejskiej Kutter otwiera kawiarnię Caffe Domek, a przy porcie smażalnię Kutter Port. Szkielet budyku Kutter Port zostal przeniesiony z ulicy Wiejskiej, gdzie wybudowano nową restaurację Kutter.

KUTTER
ul. Wiejska 87, 84–150 Hel
www.kutter.pl

 

MASZOPERIA

Mieści się w zabytkowej chacie rybackiej z 1830 roku, tak zwanej Checzy Kaszubskiej, jest to jedeno z nielicznych miejsc gdzie został zachowany stary podział wnętrza. Przez zielone drzwi (osobno otwiera się góra i ich dół) z wysokim progiem wchodzimy do niskich pomieszczeń kryjacych trzy sale jadalne (dwie z kominkiem) i bar. Obok znajduje się jeszcze jeden domek również wchodzący w skład restauracji. Bardzo klimatyczne miejsce, z miłą obsługą i pyszną kuchnią. W Maszoperii polecamy flądrę, najlepszy szpinak w Helu i pierś kaczki w sosie śliwkowym.

MASZOPERIA
ul. Wiejska 110, 84-150 Hel
http://www.maszoperia.net

 

TO TU

To bar-smażalnia ze sklepem rybnym. Można tu zjeść pyszne, świeżutkie ryby, wędzone, smażone, w salatkach, kotlety rybne, duży wybór różnych ryb bardzo dobrej jakości. W niewielkiej sali z wystrojem rybackim, można usiąść i zjeść ryby, o których będziemy jeszcze długo myśleć ze smakiem.

Bar położony jest w głębi podwórka, blisko poczty, gdy jest otwarty wystawiony jest na Wiejskiej "potykacz".

TO TU
ul. Wiejska 57 84-150 Hel

Facebook